Nyitólap » 2011 » Március » 1 » Tagjainkról néhány mondat
11:49:04
Tagjainkról néhány mondat

A bemutatást azzal szeretném kezdeni, hogy elmondom: az Egyesületünk tagjai az ország különböző területén élnek és mindenkinek más és más a civil foglalkozása. Ami összetartja a tagságot, az nem más, mint a fa szeretete, valamint a faesztergályozás öröme. Tagjaink között egy „tanult” faesztergályost, Demeter Lászlót tudhatunk magunk között, a Többiek autodidakta módon tanulják a szakma fogásait. Demeter Laci sok éve önzetlenül, és nagy odaadással segíti tagjaink szakmai előrelépését, hiszen mint említettem, többségünknek teljesen más a szakképesítése. Sokat köszönhetünk annak, hogy 2007 februárjában az Interneten létrejött a Magyar Amatőr Faesztergályosok Klubja, ahol egyre több ember megtalálta azt a lehetőséget, ahol hobbijáról magyar nyelven is olvashat. Ebben a klubban közel ötszáz érdeklődő folyamatosan figyelemmel kísérheti egymás munkáját. Nagyon sokan megosztják a portálon jó és rossz tapasztalataikat, ami amellett, hogy színessé teszi a Portál működését, az odalátogatók rengeteg ismeretet szerezhetnek. Hazánkban nagyon sok kreatív kézművességgel foglalkozó személy van, és ezek között egyre több ember választja a természetes anyagok megmunkálását, és az abból készült tárgyakkal szépíti otthonát, környezetét. A tárgyak többnyire fából készülnek, és egyre több olyan, amelyet csak esztergálással lehet megmunkálni. A kreativitásra jellemző, hogy egyre többen vannak, akik házilag készült gépen dolgoznak, pedig ma már boltban is beszerezhető egyszerű és olcsó faeszterga. Meg kell jegyeznem, a házilag készült gépek némelyike felveszi a versenyt sok gyári géppel, amik sajnos sokszor teljesen alkalmatlanok faesztergálásra. Az elmúlt évek tapasztalataiból kiindulva, az aktív tagok közül tizenkilencen elhatározták, hogy alakítanak egy egyesületet. Céljuknak tűzték ki, hogy a faesztergályozás szépségét azoknak is megmutatják, akik nem használják az Internetet, de szeretik a természetes anyagokból készült tárgyakat. Terveink között szerepel olyan nyílt napok szervezése, ahol a gyakorlatban is be tudjuk mutatni, miként is készülnek az esztergált tárgyak. Ezen kívül más szervezetek által szervezett nyílt napokra is szeretnénk eljutni, és ott is népszerűsíteni a faesztergályozást. Céljaink között olyan elképzelések is vannak, miszerint felkutatjuk az országban élő idős faesztergályosokat és az általuk készült munkáikat, valamint eszközeiket egy kiállítás keretén belül megmutatjuk a nagyközönségnek. Az Egyesületünk tagsága lelkes híve ennek a szép szakmának, többségük saját honlappal is népszerűsítik magát a szakmát is, és az elhivatottságukat is. Ezeken a honlapokon az általuk készült munkáikat mutatják be.

Honlapunk fő oldalán az „Érdekes linkek”-re kattintva, meg lehet tekinteni ezeket.

Terveink között szerepel, az is, hogy a tagok munkáiból is tartsunk kiállítást. Ehhez keresünk támogatókat, akik megfelelő helyiséget tudnak biztosítani a kiállítási anyagainknak. Az általunk készült tárgyak egyediek és nem is tervezünk széria munkákat készíteni. Természetesen tagjaink között vannak olyanok, akik rendelkeznek megfelelő engedéllyel és kapacitással, akik egyedi igényeket is ki tudnak elégíteni.

Elérhetőségük a képre kattintva, külön oldalon megjelenik.

Kategória: Általános hírek | Megtekintések száma: 1231 | Hozzáadta: gurfa
Összes hozzászólás: 0
Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
[ Regisztráció | Belépés ]